Změna sídla společnosti (změna sídla firmy)

Připravili jsme pro Vás krátký návod na změnu sídla firmy v obchodním rejstříku. Pokud nechcete se změnou sídla společnosti ztrácet čas, můžeme pro Vás celou změnu sídla společnosti provést my. Nejen že ušetříte spoustu času, zároveň Vám u změn prováděných naší společností garantujeme úspěšné zapsání do obchodního rejstříku v nejkratším možném termínu.

Blížší informace najdete v ceníku poskytnutí sídla.

Nemáte ještě sídlo firmy v Praze? Získejte sídlo firmy v Praze za nejvýhodnějších podmínek.

Změna sídla společnosti

U změny sídla firmy je rozhodující, odkud sídlo do Prahy měníte. Pokud již sídlo máte na libovolné adrese v Praze, je obvykle možné změnu provést bez nutnosti notářského zápisu. O změně sídla firmy v tomto případě může rozhodnout statutární orgán (jeden, nebo více jednatelů).

Pokud původní sídlo firmy leží mimo Prahu, je nutné změnit i zakladatelské dokumenty společnosti. Proto je v tomto případě nutné udělat rozhodnutí valné hromady (případně souhlas všech společníků), které bude mít formu notářského zápisu.

Návrh na zápis změny do obchodního rejstříku

Po rozhodnutí o změně sídla firmy je nutné bez zbytečného odkladu ještě provést změnu údajů v obchodním rejstříku. Tuto změnu sídla firmy provádí společnost, jednající prostřednictvím svého statutárního orgánu (jednatele). Návrh na změnu sídla společnosti musí obsahovat přesnou adresu nového sídla (na rozdíl od zakladatelských dokumentů, kde se píše jako sídlo pouze "Praha").

K návrhu na změnu sídla firmy se příkládá:

  1. doklad o provedení právního úkonu změny sídla (rozhodnutí společníků, zápis z valné hromady či rozhodnutí statutárního orgánu) ve dvojím vyhotovení, dochází-li ke změně zakladatelského dokumentu
  2. úplné znění zakladatelského dokumentu či stanov, v případě jejich změny
  3. souhlas s umístěním sídla firmy/nájemní smlouva a výpis z katastru nemovitostí, ze kterého vyplývá vlastnické právo pronajímatele
  4. kolek v hodnotě 2 000 Kč (bez ohledu na počet a druh zapisovaných změn)

Soud poté má na rozhodnutí 5 pracovních dnů, obvykle ale bývá změna provedena rychleji (během 3-4 dnů).

Další kroky po změně sídla společnosti

Sepsali jsme pro Vás kroky, které je nutné provést po změně sídla firmy.

Změna sídla firmy na živnostenském úřadu

Živnostenský úřad si údaje aktualizuje při změně sídla společnosti obvykle sám, přesto ale můžete zajít na libovolný živnostenský úřad a s výpisem z obchodního rejstříku informace zaktualizovat.

Změna sídla firmy na finančním úřadu

Na původním finančním úřadě je třeba do 15 dnů od změny sídla společnosti nahlásit datovou schránkou změnu (s novým výpisem z OR, případně s novým živnostenským oprávněním).

Změna sídla firmy v sociálníní a zdravotní pojišťovně

Pokud má firma zaměstnance, pak je nutno při změně sídla do 8 dnů provést změnu ještě na OSSZ a příslušných zdravotních pojišťovnách - stačí poslat dopis uložený v pdf a naskenovaný výpis z OR prostřednictvím datové schránky.

Jak je to s přiznáním k dani z příjmu na novém sídle?

Přiznání k dani z příjmu právnických osob je možno odeslat včetně všech příloh elektronicky, na daňovém portálu je přímo aplikace pro vyplnění přiznání i všech příloh a poté uložení pro odeslání prostřednictvím datové schránky.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 337 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

Děkuji firmě FIRMIN za velice vstřícné, korektní a rychlé jednání. V dnešní době je radost najít a spolupracovat s profesionáli ve svém oboru, a tím FIRMIN rozhodně je.

Miloslav Podráský, ANIX Group s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010