Dozorčí rada

Dozorčí rada dohlíží na výkon působnosti představenstva a uskutečňování podnikatelské činnosti společnosti. Její členové kontrolují účetní zápisy a mohou nahlížet do všech dokladů a zápisů týkajících se činnosti společnosti. Dozorčí rada musí mít nejméně tři členy anebo takový počet členů, aby byl dělitelný třemi.

Volba členů dozorčí rady

Dvě třetiny členů jsou voleni valnou hromadou a zbytek volí zaměstnanci společnosti. První funkční období člena dozorčí rady je jeden rok od vzniku společnosti. Celkově nemůže být funkční období delší jak pět let.

Člen dozorčí rady nesmí být zároveň členem představenstva, prokuristou nebo osobou oprávněnou podle zápisu v obchodním rejstříku jednat jménem společnosti. Dozorčí rada se účastní valné hromady společnosti a jejich povinností je seznámit valnou hromadu s výsledky své kontrolní činnosti.

Zřízení dozorčí rady

U akciových společností je zřízení dozorčí rady povinné, u společnosti s ručením omezeným se dozorčí rada zřizuje pouze tehdy, je-li to stanoveno ve společenské smlouvě.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 351 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

S firmou FIRMIN s.r.o. jsem velice spokojena a to jak s profesionálním přístupem, tak i ochotným a lidským jednáním. Využila jsem jejich služeb při koupi firmy a jsem s touto společností plně spokojena a ihned po prvním setkání jsem byla přesvědčená, že jsem si lépe vybrat nemohla. Ve všem nejen dobře poradí, ale i ochotně pomůžou s vyřízením veškerých formalit. V dnešní době je těžké najít nějakou společnost, která by jednala, tak ochotně jako právě tato společnost a všem moc děkuji. S poděkováním se připojuje i manžel. P. a M. Sotonovi

Markéta Sotonová, MaxCapital s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010