Dividendy

Dividendy představují výnos ze zisku společnosti. Jsou vypláceny akcionářům (je to jejich podíl na zisku) akciovou společností na základě rozhodnutí valné hromady. Ta rozhoduje i o tom, v jaké výši, jak často a za jakých podmínek budou dividendy vyplaceny.

Výše a vyplácení dividend

Zpravidla jsou dividendy vyjádřeny pevnou částkou na akcii. Výše dividendy je jedním z faktorů, které mohou ovlivnit kurz akcie. Obdržená dividenda se opět daní, většinou prostřednictvím srážky u zdroje (sazba je 15 %). Jelikož se dividendy vyplácejí z čistého (zdaněného) zisku společnosti, jedná se o vícenásobné zdanění. Výzkumy ukazují, že pravidelné vyplácení dividend může stabilizovat kurz akcií dané společnosti a že cena akcií pak v dlouhodobém měřítku roste rychleji a lépe zvládá období krize.

Dividendy jsou vypláceny v rozhodný den. V tento den je většinou valnou hromadou rozhodnuto i o datu splatnosti dividendy, tzn. od kdy si mohou akcionáři dividendy vyzvednout. Dividendy jsou nejčastěji vypláceny hotovostně v bance, která byla výplatou pověřena, nebo bezhotovostně.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 380 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

V roce 2009 jsem zakládal společnost standardním způsobem, vyplňoval jsem řadu dokumentů a založení trvalo několik měsíců.

V roce 2011 jsem se proto obrátil na společnost Firmin, když jsem zakládal novou společnost a zvolil jsem cestu ready made. Od prvního telefonního kontaktu uběhlo několik dní a měl jsem novou společnost. Vše proběhlo velmi hladce a v příjemné atmosféře a to během jednoho setkání. Získal jsem navíc sídlo v Praze, které mi otevřelo nové možnosti, protože naše firma působí celorepublikově.

Proto jsem doporučil služby Firmin i svému známému.

Alexandr Procházka, Green road s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010