Vklad společníka

Vklad společníka jsou peněžní prostředky (peněžní vklad) či jiný penězi ocenitelný majetek (nepeněžitý vklad), které do společnosti vloží osoba, která má zájem na nabytí či zvýšení účasti ve společnosti. Obchodní zákoník určuje, co může a co nemůže být do firmy vloženo.

Jako nepeněžitý vklad to může být podnik nebo jeho část, zásoby, dlouhodobý nehmotný nebo hmotný majetek, movitý, nemovitý dlouhodobý majetek nebo pohledávky. Nepeněžitým vkladem nemohou být závazky. Nepeněžitý vklad také musí být splacen před zápisem výše základního kapitálu do obchodního rejstříku.

Vklad společníka není povinný u veřejné obchodní společnosti, u komanditní společnosti je vklad společníka povinný jen u komanditisty, který ručí za závazky firmy omezeně, do výše svého vkladu, který činí minimálně 5 000 Kč, u společnosti s ručením omezeným musí být hodnota vkladu jednoho společníka v minimální hodnotě 200 000 Kč (ke dni zápisu do obchodního rejstříku musí být splaceno min. 30%).

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 342 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

S Firmou Firmin s.r.o. jsem velice spokojen. Firma Firmin s.r.o. jedná rychle, kvalitně a hlavně s profesionálním přístupem. V případě jakýchkoliv nejasností, potřebou se na Firmin s.r.o. můžete kdykoliv obrátit a vyjde vám vždy vstříc. Firmu Firmin s.r.o. mohu jen doporučit. Děkujeme.

David Kraus, Centrum plotu s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010