Vklad společníka

Vklad společníka jsou peněžní prostředky (peněžní vklad) či jiný penězi ocenitelný majetek (nepeněžitý vklad), které do společnosti vloží osoba, která má zájem na nabytí či zvýšení účasti ve společnosti. Obchodní zákoník určuje, co může a co nemůže být do firmy vloženo.

Jako nepeněžitý vklad to může být podnik nebo jeho část, zásoby, dlouhodobý nehmotný nebo hmotný majetek, movitý, nemovitý dlouhodobý majetek nebo pohledávky. Nepeněžitým vkladem nemohou být závazky. Nepeněžitý vklad také musí být splacen před zápisem výše základního kapitálu do obchodního rejstříku.

Vklad společníka není povinný u veřejné obchodní společnosti, u komanditní společnosti je vklad společníka povinný jen u komanditisty, který ručí za závazky firmy omezeně, do výše svého vkladu, který činí minimálně 5 000 Kč, u společnosti s ručením omezeným musí být hodnota vkladu jednoho společníka v minimální hodnotě 200 000 Kč (ke dni zápisu do obchodního rejstříku musí být splaceno min. 30%).

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 371 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

Vážený pane Maňasi,
Dovolte,abych vám tímto poděkoval za vynikající servis při zakládádí mé nové společnosti Podlahy Pospíšil sro. V letních měsících jsem se dostal do nepříjemné situace.Nedohodl jsem se na další spolupráci s mým belgickým partnerem.Potřeboval jsem velmi rychle založit firmu,abych dostál svým závazkům vůčí obchodním pertnerům.

Vaši společnost jsem si našel na netu jako jednu,která nabízela služby v oblasti rychlého startu podnikání.Poptal jsem i další společnosti,ale díky rychlému jednání z vaší strany jsem se rozhodl pro spolupráci s váma.

Rychlý a kvalitní servis mi velmi vyhovoval.Vše jsem, ,přesto že bydlím na střední moravě,vyřídil během jedné návštěvy u vás v Praze.

Tímto vám ještě jednou děkuji a přeji další spokojené partnery.

Ivan Pospíšil, PODLAHY POSPÍŠIL s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010