Statutární orgán

Statutárním orgánem společnosti může být jedna osoba nebo kolektiv. V tomto případě musí být dohodnuto, jakým způsobem dochází ke společnému stanovisku (nejčastěji hlasováním) a kdo za kolektivní orgán jedná navenek (obvykle předseda představenstva, u družstva pak předseda).

Podle obchodního zákoníku jsou statutárním orgánem osoby, které mohou jednat jménem podniku ve všech věcech stanovených smlouvou o zřízení právnické osoby, zakládací listinou nebo zákonem. Jednání těchto osob se přímo považuje za jednání právnické osoby.

Obchodní zákoník potom také vymezuje obchodním společnostem a družstvům, kdo je statutárním orgánem (tímto orgánem ve veřejné obchodní společnosti jsou všichni společníci, v komanditních společnostech jsou statutárním orgánem komplementáři, u společnosti s ručením omezeným jsou jím jednatelé a u akciových společností představenstvo), toto je zapsáno v Obchodním rejstříku a uvádí se na také na živnostenském listu či jiném oprávnění k podnikání.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 372 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

S FIRMINem mám docela čerstvou zkušenost...Veškeré jednání proběhlo rychle, na profesionální úrovni, avšak bez byrokratického přístupu - v dnešní době téměř všudypřítomného, čehož si velmi cením. Veškeré dokumenty profesionálně připraveny na domluvený termín. Následně byly obratem zodpovězeny všechny mé dotazy a obratem také řeší případné problémy, které však nevzešly ze strany FIRMINu, v mém případě konkrétně problém s nezneplatněnými údaji v datové schránce. Komunikace s panem Maňasem i paní Maňasovou rychlá a vstřícná. Společnost FIRMIN mohu jen doporučit. 

Marta Kalandříková, Atomic Servis s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010