Společník

Společník je osoba, která se podílí na podnikání. Spojením několika těchto společníků (podnikatelů), kteří musí splnit náležitosti dané zákonem, pak vzniká obchodní společnost.

V rámci osobních obchodních společností (v.o.s., k.s.) společníci ručí za závazky společnosti neomezeně (i osobním majetkem) a solidárně (kterýkoliv ze společníků může být vyzván, aby uhradil dluhy i za ostatní). Společníci se osobně podílejí na řízení společnosti.Rozdělený zisk je jim potom zdaněn daní z příjmu fyzických osob.

U kapitálových společností (s.r.o., a.s.) ručí společníci za závazky společnosti omezeně (do výše vkladu do podnikání) nebo vůbec. Jejich účast na řízení společnosti není vyžadována. Zisk společnosti se zdaní celý daní z příjmu právnických osob a podíly společníků znovu daní z příjmu právnických osob.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 334 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

Děkuji za velmi rychlou spolupráci, termín hned druhý den mě mile potěšil a celý převod včetně zřízení sídla v Praze nezabral ani půl hodiny. Komunikace s panem Maňasem měla vždy přátelský tón, což je velmi příjemná změna oproti všem těm kravaťákům a velkým firmám se zbytečnou byrokracií.

Jarmila H., Agitza Trade s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010