Datová schránka

Datová schránka je elektronické úložiště, které slouží k doručování dokumentů od orgánů veřejné moci (státních institucí) a stejně tak i vůči nim. Nahrazuje se tím doručování dokumentů v listinné podobě.

Od 1.ledna 2009 jsou datové schránky povinné pro právnické osoby a orgány veřejné moci. Jsou zřizovány automaticky (bez žádosti) a bezplatně Ministerstvem vnitra. Schránka je zřízena ihned, jak je právnická osoba zapsána do obchodního rejstříku.

Zřízení datové schránky

Přístup do datové schránky mají členové statutárního orgánu nebo osoby pověřené statutárním orgánem. Přístupové údaje do schránek zajišťuje ministerstvo a zasílá je statutárním orgánům právnické společnosti do vlastních rukou. Datová schránka je zpřístupněna prvním přihlášením právnické osoby, nejpozději však patnáctým dnem po dni doručení přístupových údajů těmto osobám.

Fyzické osoby si schránky mohou zřídit dobrovolně (nejsou tedy povinné ani pro podnikající fyzické osoby). Veřejné orgány pak budou povinny schránku vůči nim využívat, ale fyzická osoba si stále může vybrat, který typ komunikace bude upřednostňovat. Výjimku z fyzických osob tvoří advokáti, daňoví poradci, insolvenční správci, notáři a exekutoři. Těm bude schránka zřízena automaticky. Komunikace mezi fyzickými a právnickými osobami zatím není možná.

Přihlášení do datové schránky

Do datové schránky se přihlašuje přes stránku http://mojedatovaschranka.cz. Přijaté zprávy v datové schránce jsou považovány za doručené okamžikem přihlášení do systému nebo 10 dní po doručení. Zrušit datovou schránku lze po 3 letech od zániku právnické osoby.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 341 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

Děkuji za velmi vstřícné, profesionální a hlavně rychlé jednání při poskytnutí sídla firmy na Praze 3, v budoucnu se každopádně těšíme na další spolupráci při koupi ready made. Nabízené služby jsou na kvalitní úrovni, vysoce profesionální a ve srovnání cen v lokalitě Praha bezkonkureční.

David Rusnok, LOW INVEST, a.s.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010