Virtuální sídlo

Každá společnost musí mít ze zákona i své sídlo, které je třeba mít zapsané v Obchodním rejstříku. Určitě lze lehce nalézt prostory, které jako sídlo firmy pro tento účel poslouží. Druhá věc je ale ta, jak budou tyto prostory působit na potenciální klienty či obchodní partnery společnosti z hlediska adresy. Je dobré mít na paměti, že sídlo reprezentuje navenek i Vaší společnost. Pro tento účel není nic jednoduššího, než si zřídit takzvané virtuální sídlo. Jedná se o sídlo, které je zapsané v Obchodním rejstříku firmy ale samotná firma v něm nepůsobí.

Důvody pro zřízení virtuálního sídla

Vaše společnost může mít rázem sídlo na velmi lukrativní adrese v Praze, jejíž část si můžete sami vybrat. Pokud tuto skutečnost zpozorují zákazníci, jistě na ně bude image celé firmy působit mnohem lépe, než kdyby byla adresa někde v menším městě či na venkově.

Dalším, velmi dobrým důvodem pro zřízení tohoto sídla, je ušetření za pronájem případné kanceláře. Podnikat tak můžete přímo z Vašeho domova a šetřit přitom zbytečné náklady. Navíc jde o prostory, které sami vlastníme. Odpadají tak možné nepříjemnosti a komplikace s vlastníky nemovitostí.

V neposlední řadě jde i o kontroly finančních úřadů. Neboť je v Praze nespočet firem, jde o nejméně kontrolované město touto institucí. V průměru se uvádí kontrola asi jednou za 100 let.

Funkce virtuálního sídla

Kromě již zmíněného bude na toto virtuální sídlo chodit i pošta, kterou můžeme uschovávat, popřípadě Vám jí budeme přeposílat na Vámi uvedenou adresu. Je samozřejmostí, že sídlo bude náležitě označené Vaší firmou.

Sídla poskytujeme pro právnické osoby - společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti, evropské společnosti, družstva nebo pro OSVČ, spolky či sdružení.

Virtuální sídlo a zákon

Od roku 2009 je virtuální sídlo legální. V zákoně je firma chápána jako nájemce části prostor, které pro ní představuje virtuální sídlo.

Ceník našich virtuálních sídel

U nás si můžete vybrat místo, kam chcete své nové virtuální sídlo umístit. Do budoucna plánujeme poskytovat levně sídla i na dalších adresách v centru města.

Ceník virtuálních sídel

 • AKCE PRO MĚSÍC KVĚTEN
  ke koupi/založení s.r.o. zdarma:
  » doména (nazevfirmy.cz)
  » e-mail (info@nazevfirmy.cz)
  » zlaté číslo
  » účet u UniCredit Bank na 1 rok (v hodnotě 3 588 Kč)
  » účet u České spořitelny na 1 rok (v hodnotě 1 788 Kč)

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 341 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

 • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
 • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
 • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

Dobrý den,

Děkuji vám touto cestou za vaši zcela bezchybnou práci v roce 2012 při zajišťování mých podnikatelských záměrů a to nejen při samotném zřízení společnosti, ale i za následný servis související s administrativní správou sídla této mé společnosti.

Zároveň vám chci popřát hodně soukromých i pracovních úspěchů v roce 2013 a těším se na pokračující spolupráci i v tomto následujícím roce.

Zdeněk Vondrák DiS., LIFE Service s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010