Společník

Společník je osoba, která se podílí na podnikání. Spojením několika těchto společníků (podnikatelů), kteří musí splnit náležitosti dané zákonem, pak vzniká obchodní společnost.

V rámci osobních obchodních společností (v.o.s., k.s.) společníci ručí za závazky společnosti neomezeně (i osobním majetkem) a solidárně (kterýkoliv ze společníků může být vyzván, aby uhradil dluhy i za ostatní). Společníci se osobně podílejí na řízení společnosti.Rozdělený zisk je jim potom zdaněn daní z příjmu fyzických osob.

U kapitálových společností (s.r.o., a.s.) ručí společníci za závazky společnosti omezeně (do výše vkladu do podnikání) nebo vůbec. Jejich účast na řízení společnosti není vyžadována. Zisk společnosti se zdaní celý daní z příjmu právnických osob a podíly společníků znovu daní z příjmu právnických osob.

Dostávejte zdarma každý měsíc tipy pro Vaše podnikání

Volné firmy ke koupi ihned

Zobrazit všech 354 firem na prodej

Tři jednoduché kroky pro získání

ready made společnosti

  • Vyberte si ready made společnost z naší nabídky a proveďte online rezervaci.
  • Budeme Vás kontaktovat, domluvíme s Vámi podrobnosti a termín podpisu smlouvy.
  • Po zhruba 30-minutové schůzce můžete již jednat za Vaši novou společnost, jak snadné.
Často kladené dotazy
FIRMIN přispívá každý měsíc na projekt Dobrý Anděl

Spokojení klienti

S FIRMINem mám docela čerstvou zkušenost...Veškeré jednání proběhlo rychle, na profesionální úrovni, avšak bez byrokratického přístupu - v dnešní době téměř všudypřítomného, čehož si velmi cením. Veškeré dokumenty profesionálně připraveny na domluvený termín. Následně byly obratem zodpovězeny všechny mé dotazy a obratem také řeší případné problémy, které však nevzešly ze strany FIRMINu, v mém případě konkrétně problém s nezneplatněnými údaji v datové schránce. Komunikace s panem Maňasem i paní Maňasovou rychlá a vstřícná. Společnost FIRMIN mohu jen doporučit. 

Marta Kalandříková, Atomic Servis s.r.o.
 
FIRMIN s.r.o.
V Zářezu 902/4
158 00 Praha 5

IČ: 28862961
DIČ: CZ28862961
Účet: 2900063217/2010